Menu Zamknij

Cięcie metalu wodą – Warszawa

Bardzo zależało nam na tym, aby nasza oferta miała charakter kompleksowy, dlatego też w zakresie świadczonych usług znajduje się cięcie wodą. Dysponujemy najnowocześniejszym na rynku sprzętem, dzięki czemu wszystkie powierzone nam prace możemy realizować sprawnie i z dbałością o każdy detal. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego.

Zapewniamy, że cięcie wodą to wydajna i sprawdzona technika, która bez wątpienia zdążyła już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Serdecznie zachęcamy do kontaktu. W razie pojawienia się wątpliwości nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne i przygotują szczegółowy kosztorys. Nie mamy żadnych wątpliwości, że prezentowana oferta wyczerpie oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców!

Na czym polega cięcie wodą?

Wykorzystanie metody cięcia wodą wymaga użycia zaawansowanej technologicznie aparatury. W pierwszej kolejności ciecz trafia do pompy, która spręża ją do ciśnienia nawet 4000 atmosfer. Następnie wodę kieruje się do specjalnej głowicy tnącej. Całość nadzorowana jest oczywiście przez pracę komputerów, co zapewnia uzyskanie wysokiej precyzji obróbki. Krawędzie cięć mają nienaganną jakość i co najważniejsze – pozbawione są różnego rodzaju odkształceń oraz strzępień.

Jako że podczas realizacji całego procesu nie dochodzi do powstania wysokich temperatur, materiał nie jest również narażony na ewentualne odkształcenia termiczne. Podczas cięcia można wykorzystywać zarówno samą wodę, jak i jej mieszaninę ze specjalnym środkiem ściernym. Drugie z opisywanych rozwiązań zdecydowanie najczęściej stosowane jest do pracy z twardymi wyrobami, takimi jak np. metale. Za swoistego rodzaju ciekawostkę można potraktować fakt, że wystrzeliwana z głowicy ciecz osiąga prędkość nawet 340 m/s.

Jakie materiały tnie się wodą?

Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że skoncentrowany strumień wody pod ogromnym ciśnieniem może poradzić sobie z przecięciem nawet najtwardszych materiałów. Mowa tutaj m.in. o stali, kamieniu, tworzywach syntetycznych czy nawet o stopach tytanu. Opisywana metoda obróbki ma zatem bardzo uniwersalne zastosowanie, co stanowi zaletę samą w sobie. Cięcie to wykorzystywane jest również w przypadku szkła.

Taki stan rzeczy wynika z faktu, że technologia Water Jet gwarantuje uzyskanie idealnie równych krawędzi bez żadnych defektów. Jeżeli zatem poszukują Państwo kompleksowego wsparcia w tym zakresie, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością odpowiedzą na pytania techniczne i przedstawią największe zalety proponowanego rozwiązania.

Poznaj naszą ofertę

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym klientom zależy przede wszystkim na najwyższym standardzie obsługi. Z tego właśnie powodu zadbaliśmy o to, aby prezentowana oferta usługowa miała charakter kompleksowy. Jeżeli chodzi o cięcie wodą, to do każdego powierzonego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Przed przystąpieniem do prac przedstawiamy kontrahentom szczegółowy kosztorys, który pozwala zapoznać się z całościowymi kosztami inwestycji.

Zajmujemy się obróbką metalu, szkła, kamienia oraz tworzyw sztucznych. Nowoczesne maszyny umożliwiają nam wykonanie usługi z nienaganną precyzją. Dlatego też podejmujemy się najtrudniejszych z technicznego punktu widzenia wyzwań i wycinamy nawet najbardziej skomplikowane wzory. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

Ile kosztuje cięcie wodą?

Podczas pracy nierzadko spotykamy się z pytaniem dotyczącym tego, jaki jest koszt wykorzystania tej techniki? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest dość trudne, ponieważ kwoty uzależnione są od kilku kluczowych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście materiał. Z innymi wydatkami muszą liczyć się klienci, którzy chcą wykonać obróbkę metalu, a z innymi Ci, którzy powierzą nam tworzywa sztuczne. Po drugie, istotną kwestią jest także stopień skomplikowania projektu. Po trzecie, pod uwagę należy wziąć również liczbę niezbędnych do wykonania cięć.

W celu uzgodnienia konkretnych warunków cenowych serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Nie mamy żadnych wątpliwości, że prezentowana oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Swoje usługi świadczymy nie tylko w Warszawie, ale także na terenie całego województwa mazowieckiego.

Dlaczego akurat cięcie wodą?

W porównaniu do konwencjonalnych technik obróbki materiałów cięcie wodą pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Powstałe krawędzie są idealnie równe, a podczas całego procesu nie dochodzi do wytworzenia się wysokich temperatur. To właśnie dzięki temu zarówno stal, jak i szkło czy też tworzywa syntetyczne nie są narażone na ewentualność pojawienia się dokształceń termicznych.

Co równie istotne, cięcie wodą to obecnie jedna z najwydajniejszych metod. Prace mogą przebiegać niezwykle sprawnie – i to bez obecności różnego rodzaju pyłów oraz gazów. Mieszkańców Warszawy oraz województwa mazowieckiego serdecznie zapraszamy do rezerwowania terminów realizacji usług.