Menu Zamknij

Cięcie metalu wodą – Warszawa

Naszą specjalizacją jest dostarczanie gotowych elementów i produktów metalowych, a wśród metod opracowywania ich, jakie stosujemy w zakładzie, znajduje się cięcie wodą. Usługa skierowana m.in. do Klientów z Warszawy, Płocka i wielu innych polskich miast to nowoczesna metoda obróbki, tzw. hydrościerna. Polega na wykorzystaniu strumienia wody o wysokim ciśnieniu. Pozwala ona na cięcie materiałów o grubości nawet 195 mm. Warto przy tym zaznaczyć, że sposób ten umożliwia obrabianie kilku elementów jednocześnie, dzięki czemu uzyskuje się komponenty o identycznym wycięciu. Zachęcamy już teraz do zapoznania się z prezentowaną ofertą.

Jak wygląda cięcie wodą?

Hydro-abrazja, jak jeszcze nazywa się cięcie wodą, to nowoczesna metoda, w której wykorzystuje się strumień wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku miękkich lub cienkich materiałów wystarczy sama ciecz. Jednak w sytuacji, gdy obróbce podlegają grubsze albo solidniejsze surowce trzeba dodać specjalny środek ścierny, nazywany garnetem. Porównuje się go do piasku i ma on znacznie ostrzejsze krawędzie, co sprawia, że łatwiej radzi sobie z twardymi elementami.

Jak to wygląda w praktyce? Ciecz, niemal dosłownie wystrzeliwana przez specjalną dyszę, rozpędzona jest do prędkości zbliżonej do bariery dźwięku, osiągając około 340 m/s. Dzięki temu nie tylko ma właściwości ścierne, ale gwarantuje bardzo precyzyjne cięcie materiału, wykraczające poza możliwości innych rozwiązań.

Klienci chętnie sięgają po tę metodę z kilku przyczyn. Przede wszystkim woda doprowadzona do tej prędkości, wzbogacona domieszką garnetu, łatwo przecina nawet grube elementy, górując pod tym względem nad technologią cięcia laserem lub plazmą. Dużą zaletę stanowi też fakt, że opracowywane surowce nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury, co korzystnie wpływa na ich właściwości – dzięki temu unika się uszkodzeń mechanicznych, w tym mikropęknięć.

Nowoczesna obróbka wodą pozwala na cięcie niemal dowolnego materiału, bez uszkadzania wierzchniej struktury. To oznacza, że eliminuje się konieczność dodatkowego wykończenia produktu. Można w ten sposób również wycinać najróżniejsze kształty, a same cięte krawędzie są najwyższej jakości. Warto dodać, że proces ten trwa krótko, więc Klient szybko otrzymuje swoje zamówienie. Ostatecznie – opracowywanie wodą oznacza liczne korzyści dla samego środowiska. W przeciwieństwie do innych sposobów obrabiania różnych surowców nie powstają żadne szkodliwe odpady czy opary.

Poznaj naszą ofertę!

Wybierając naszą ofertę, stawiasz na usługi fachowców o szerokim doświadczeniu, dysponujących nowoczesnym sprzętem. Świadcząc usługi cięcia wodą dla Klientów z Warszawy i innych miast, dbamy o indywidualne podejście, aby całkowicie sprostać ich potrzebom. Nie boimy się wyzwań – wycinamy w metalach (i nie tylko) nawet najbardziej skomplikowane kształty i wzory, a dzięki możliwościom, jakie gwarantuje prezentowana technologia, masz pewność, że będą one precyzyjne. Nasz profesjonalizm jednak to coś więcej niż tylko idealne wykonanie zlecenia – to także krótkie terminy. Każde powierzone nam zadanie cięcia wodą czy dowolną inną metodą, staramy się zrealizować w jak najszybszym czasie. Jesteśmy również otwarci na sugestie oraz doradzamy Klientom w zakresie świadczonych usług.

Jakie materiały poza metalem tniemy wodą?

Istnieje szeroki katalog surowców, które mogą być w ten sposób obrabiane. Nasza firma za pomocą technologii Water Jet opracowuje przede wszystkim stopy metali, ale w ten sposób można ciąć m.in.:

  • drewno,
  • kamień,
  • tworzywa,
  • szkło.

Każdy z tych materiałów charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, ale wszystkie – czy to z dodatkiem garnetu, czy samym strumieniem cieczy, efektywnie obrobi się, korzystając z prezentowanej technologii.

Należy przy tym zauważyć, że cięcie wodą możliwe jest zarówno w przypadku stali narzędziowej, kwasoodpornej, jak i pancernej. Krawędzie po takim opracowaniu pozostają „czyste” i nie wymagają końcowych poprawek. Podobnie wygląda to w przypadku innych metali – nie powstają m.in. „zadziory” charakterystyczne dla innych sposobów obróbki, a samo cięcie pozostaje znacznie efektywniejsze – praktycznie bez straty w materiale.

Jeśli interesują Cię podobne rozwiązania, szukasz profesjonalnych usług w Warszawie lub okolicach – już teraz zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi propozycjami. Masz pytania? Zgłoś się do nas!